Vše o materiálech

Šijeme převážně z těchto materiálů:

 

Bambusový úplet - 95% bambus, 5% elastan - pružný materiál

říká se mu bambusová viskóza je to vlákno vyráběné z rostlin druhu Bambusa. Bambus je považován za nejrychleji rostoucí rostlinu na Zemi. Některé druhy vyrostou až o 1–2 metry za den, aniž by je bylo třeba hnojit. A protože je přirozeně antibakteriální, nepoužívají se při jeho pěstování žádné pesticidy. Shrnuto: bambus je v podstatě plevelná rostlina, nevyžaduje hnojení ani pesticidy a navíc se sám obnovuje.

Proč je bambusový úplet oblíbeným textilním materiálem

- Je hedvábný na dotek. Velmi měkký a příjemný na dotek, vhodný pro citlivou pokožku. Ve srovnání s bavlnou je více prodyšný a vykazuje lepší transport vlhkosti.

- Vyznačuje se dobrou savostí a nemačkavostí - saje pot 4x více než bavlna

- Bambusová vlákna zajišťují optimální výměnu tepla, čímž přispívají k příjemnému pocitu při nošení v kterémkoli ročním období, v zimě hřeje, v létě chladí. Na rozdíl od čisté bavlny je viskózový materiál splývavější a lesklejší.

- Má antibakteriální vlastnosti, není cítit potem

- Pro všechny výše uvedené vlastnosti je tento materiál také vhodný na sportovní oblečení.

 

 Pro naše výrobky používáme bambusový úplet českého výrobce.

 

 

Viskózový úplet - 90-95% viskóza, 5-10% elastan - pružný materiál:

Viskóza je vlákno, které je vyrobené na bázi regenerované celulózy. Základní surovinou pro výrobu bývá nejčastěji dřevo nebo bavlna, popř. jiná surovina s větším obsahem celulózy.

Klasický viskózový materiál ocení uživatelé pro jeho velmi dobré absorční vlastnosti, které jsou dokonce lepší než u bavlny. Viskóza je příjemná na pokožce, vzhledem se velmi blíží bavlně a zároveň působí na omak velmi měkce. Viskóza zajišťuje optimální výměnu tepla, čímž přispívá k příjemnému pocitu při nošení. Na rozdíl od čisté bavlny je viskóza splývavější a lesklejší.

 

Pro naše výrobky používáme viskózový úplet evropského výrobce.

 

 

Bavlněný úplet - 95% bavlna, 5% elastan - pružný materiál:

Bavlna je přírodní vlákno získávané z bavlníku rostoucího v subtropickém pásmu. Materiál z čisté tkaniny je měkký a jemný, zároveň také poddajný, pevný a pružný. Bavlna má velmi dobrou savost potu a je prodyšná. Bavlna je příjemná na dotyk, citlivá pokožka ji velmi dobře snáší. 

 

Pro naše výrobky používáme bavlněný úplet evropského výrobce.